Dlaczego Social Media sprzedają?

W dzisiejszych czasach z Social Media korzysta prawie każdy. Dzielenie się wspomnieniami na Facebook'u, wstawianie zdjęć z wakacji na Instagrama lub prowadzenie rozmów za pomocą Messengera to rzeczy, które robi praktycznie każdy.

Ze względu na wysoką popularność mediów społecznościowych, coraz częściej są one wykorzystywane do sprzedaży różnych produktów. W jaki sposób Social Media sprzedają? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Czym są Social Media?

Social Media, czyli media społecznościowe są to serwisy, które umożliwiają szybką wymianę informacji. Bardzo często serwisy te zbierają użytkowników o podobnych zainteresowaniach. Social Media pozwalają na wymianę informacji, prowadzenie konwersacji z druga osobą, wstawianie filmów lub zdjęć oraz na robienie wielu innych rzeczy. To właśnie ze względu na dużą funkcjonalność, tak szybko stały się bardzo popularne.

Co rozumiemy poprzez sprzedaż w Social Media

Sprzedaż w Social Media może być realizowana na wielu różnych płaszczyznach. Najczęściej stosowaną metodą jest tworzenie reklam, które są ustawione pod konkretną grupę docelową. Korzystając z Social Media, specjalne algorytmy bardzo szybko uczą się, jakie są twoje zainteresowania oraz jakie treści najczęściej przeglądasz.

Dlatego reklamy idealnie trafiają w twoje preferencje. Co ciekawe, sprzedaż przez Social Media nie polega tylko i wyłącznie na tworzeniu reklam, które następnie wyświetlane są użytkownikom portalu.

Wiele firm oraz producentów często podejmuje się współpracy ze znanymi osobami. Mówiąc o znanych osobach, mamy na myśli kogoś, kto zgromadził dość dużą liczbę obserwujących np. na Instagramie lub Tiktoku. Osoba ta podejmując się współpracy, często promuje różnego rodzaju produkty, zaczynając od aplikacji, a kończąc na np. kosmetykach do makijażu. Posiadając dużą ilość obserwatorów, którzy bardzo często ufają swojemu idolowi, można liczyć na dużą sprzedaż danego produktu.

Tworzenie marki w Social Media

Jednym z najbardziej popularnych pomysłów na sprzedaż przez Social Media jest stworzenie profilu marki. Można tam na bieżąco dodawać różnego rodzaju posty i stopniowo budować grupę odbiorców. Profil stworzony specjalnie do sprzedaży różnego rodzaju produktów, najczęściej trafia w określoną niszę.

Oprócz tego, wiele firm, które znajdują się na rynku od dłuższego czasu, tworzą swoje profile w Social Mediach, aby trafić do jeszcze większej grupy osób. Przykładowo, lokalny sprzedawca własnoręcznie robionych poszewek na poduszki, zamiast ograniczać się tylko i wyłącznie do klientów ze swojego miasta, może zacząć publikować swoje produkty w Social Mediach. Jeżeli odpowiednio dobrze zareklamuje swój profil, będzie on w stanie pozyskiwać klientów nawet z drugiego końca państwa.

Czy sprzedaż przez Social Media się opłaca?

Biorąc pod uwagę czynniki takie jak, ilość osób korzystających codziennie z Social Media, możliwość stworzenia własnej niszy oraz trafienie do większej grupy odbiorców - tak, sprzedaż przez Social Media się opłaca. Social Media sprzedają ze względu na to, że na każdym z serwisów społecznościowych zarejestrowane są miliony, a czasem miliardy kont. Nawet jeżeli część z nich jest nieaktywna, dalej zostaje wiele realnych osób, które codziennie korzystają z mediów społecznościowych. Jeżeli twój produkt ich zainteresuje, jest bardzo duża szansa, że któraś z tych osób go kupi. To właśnie wielkość potencjalnej grupy docelowej stawia sprzedaż przez Social Media tak wysoko, jeżeli chodzi o jej efektywność. Za pomocą marketingu szeptanego, ciężko będzie dotrzeć do tak dużej grupy klientów, jak np. za pomocą reklamy na Facebook'u.


Potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń!


Zadzwoń! Umów się na spotkanie. Zyskaj skuteczny plan sprzedaży w Internecie.


 

Lub wyślij zapytanie